Tani hosting

Zniknięcie diva oraz pokazanie innego
PanJones Offline
Użytkownik

Liczba postów: 5
Reputacja: 0
Zniknięcie diva oraz pokazanie innego 10-12-2016 14:30
Cześć,
Chciałbym osiągnąć efekt, iż po naciśnięciu na np. klasę i_square (wszystko do zobaczenia w linku poniżej) - całość środka strony znika, a zamiast tego pojawia się div który jest na display: none;. Do tego czasu osiągnąłem efekt znikania głównego diva, lecz nic po tym się nie dzieje.
Pomoc mile widziana, pozdrawiam!

http://codepen.io/anon/pen/aBjKzz
Diabeł Online
Użyszkodnik

Liczba postów: 777
Reputacja: 666
michalo2k Online
Użytkownik

Liczba postów: 112
Reputacja: 18
RE: Zniknięcie diva oraz pokazanie innego 10-12-2016 16:33
zamiast wpisywać do diva style="display:none" , nadaj mu klasę ze stylem display: none ,  a następnie w js użyj removeClass
PanJones Offline
Użytkownik

RE: Zniknięcie diva oraz pokazanie innego 10-12-2016 16:46
Co konkretnie zamieścić w JS? Jak HTML i CSS umiem, bez skromności. bardzo dobrze, tak JS dopiero się uczę
michalo2k Online
Użytkownik

RE: Zniknięcie diva oraz pokazanie innego 10-12-2016 16:50
$("#cs").removeClass('klasa');
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-12-2016 16:50 przez michalo2k.)
PanJones Offline
Użytkownik

RE: Zniknięcie diva oraz pokazanie innego 10-12-2016 17:00
Załatwione, działa, ale... zawartość drugiego diva pojawia się pod wszystkimi tymi divami, które zostały ukryte. Wychodzi na to, że poprzednia zawartość zostaje na swoim miejscu, lecz jest tylko ukrywana.
michalo2k Online
Użytkownik

RE: Zniknięcie diva oraz pokazanie innego 10-12-2016 17:10
Cóż, nie jestem do końca pewny o co dokładnie ci chodzi. Bez plików za wiele nie zdziałam. Wydaje mi się, że musiałbyś kombinować z position i display.
PanJones Offline
Użytkownik

RE: Zniknięcie diva oraz pokazanie innego 10-12-2016 17:17
Pokaże to może graficznie. Przed i po naciśnięciu[Obrazek: przed2cs1q.png][Obrazek: pofasl8.png]
michalo2k Online
Użytkownik

RE: Zniknięcie diva oraz pokazanie innego 10-12-2016 17:26
Wybacz, ale patrzę na te obrazki i nadal nie jestem pewien o co chodzi Smile. Czy mógłbyś bardziej szczegółowo opisać efekt, który zamierzasz osiągnąć ?
PanJones Offline
Użytkownik

RE: Zniknięcie diva oraz pokazanie innego 10-12-2016 17:31
Poszperałem nieco po kursach i wystarczyło dopisać $('.klasa').hide(); i po problemie. Tak czy siak, dziękuje za pomoc @michalo2k. Do zamknięcia Smile
rnino Offline
Użytkownik

Liczba postów: 2
RE: Zniknięcie diva oraz pokazanie innego 18-12-2016 19:32
(10-12-2016 17:31)PanJones napisał(a):  Poszperałem nieco po kursach i wystarczyło dopisać $('.klasa').hide(); i po problemie. Tak czy siak, dziękuje za pomoc @michalo2k. Do zamknięcia Smile

Tak mi przyszlo do glowy jeszcze - zamiast uzywac klas, ja bym bardziej umiescil divy do ukrycia w osobnym divie, a potem przez js ukryl wlasnie tego diva po 'id', to na pewno bezpieczniejsze rozwiazanie, przy dzialaniu na klasach trzeba utrzymac dyscypline, zeby przypadkiem po czyms dodatkowym 'nie pojechac'. Tyle mojego.
WWW Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości