Tani hosting

TV z 3D
Mercus Offline
Zbanowany

Liczba postów: 1
TV z 3D 31-03-2014 00:16
Hej!
Noszę się z zamiarem zakupu nowego TV. Generalnie to upatrzyłem już sobie konkretny model, dokładnie ten: www.saturn.pl/telewizor-samsung-ue46f6400,id-852739 W opisie telewizoru jest wzmianka, ze posiada on funkcję konwersja obrazu na 3D.Czy orientujecie się może czy normalne programy też można oglądać w 3D (wydaje mi się, że tak skoro jest to konwersja)? Czy może tylko specjalnie robione pod ten obraz filmy? Druga sprawa, to jak wygląda taki obraz? Czy jest tak jak w kinie, czy to tylko namiastka obrazu 3D. Z góry dzięki za pomoc!
Diabeł Online
Użyszkodnik

Liczba postów: 777
Reputacja: 666
klocek Offline
Administrator

Liczba postów: 3,037
Reputacja: 315
RE: TV z 3D 31-03-2014 09:44
Konwersja dotyczy każdego obrazu ;-) Nie jest to jakiś super efekt i nie ma co porównywać do tego z kina.
mamybeke Offline
Użytkownik

Liczba postów: 96
Reputacja: 1
RE: TV z 3D 31-03-2014 10:45
Posiadam lg 46' z opcją 3D, konwersuje każdy obraz jak piszę klocek, nawet Klan możesz obejrzeć w 3D Big Grin
Co do jakości, dużo czynników wpływa na to, zazwyczaj staram się, aby pokój nie był zbyt nasłoneczniony.
Najlepiej ogląda się w nocy, efekt na prawdę dobry. Co do kina to nie porównujmy, ale inwestując w dobre okulary efekt da się jeszcze bardziej polepszyć Wink

ZarabiajOnline24.pl
elempl Offline
Super Premium :)

Liczba postów: 665
Reputacja: 30
RE: TV z 3D 31-03-2014 13:00
Konwersja zwykłego sygnału na 3D nie daje nic innego jak efekt lepszej lub gorszej głębi - o prawdziwym 3D możesz zapomnieć czyli o wychodzących elementach z ekranu.

Jeśli chodzi o prawdziwy efekt 3D musisz oglądać film w naprawdę dobrej jakości (tzn bez kompresji lub z minimalną kompresją) specjalnie przygotowany i realizowany w technologii 3D (a takich jest niewiele) reszta to nic innego jak konwersje w których również nie uświadczysz prawdziwego efektu 3D.

Sam posiadam smarta od Samsunga 46 cali i najlepsze efekty 3d jakie widziałem to były w materiałach promocyjnych Big Grin Prawda jest taka, że obecnie technologia 3d dla użytkowników domowych a konkretnie filmy i materiały które możesz obejrzeć w domu są niestety kiepskie i nie wykorzystują tego potencjału.

Jednak jeśli chcesz oglądać filmy full HD w 3d to na dzień dzisiejszy technologia aktywnych okularów jedynie daje taką możliwość (czyli okularów migawkowych) właśnie używanych min. w Samsungach.

Kolega wyżej pisze o LG 3d gdzie używana jest technologia passywna 3D czyli obraz podawany z przeplotem zatem na dzień dzisiejszy nie otrzymasz 3D full hd w tej technologii.

Nie podoba Ci się mój post? Nie czytaj! Żyjesz w wolnym kraju i nikt Cię do tego nie zmusza! Big Grin
Więc nim odpiszesz coś głupiego zluzuj gumę w majtkach, weź 10 głębokich oddechów, zamknij przeglądarkę, zjedz marchewkę i wypij sok z biedronki.Jeśli jeszcze masz ochotę coś odpisać przemyśl to 2 razy!
programista Offline
Użytkownik

Liczba postów: 235
Reputacja: 18
RE: TV z 3D 03-04-2014 01:05
Konwersja 2d do 3d w TV to pic na wodę, nie ma sensu nawet brać tego pod uwagę.

Efekt 3D nie jest zależny od kompresji materiału, nie ma też filmów bez kompresji, ale akurat jakość materiału w filmach 3d to nie problem.

Problemem jest jakość wersji 3d, są lepsze, są gorsze, zazwyczaj jest mniej tych lepszych, a i ogólnie materiałów takich jest i tak mało.

Też jestem za aktywnymi okularkami, ale są opinie, że pasywna technologia daje te same rezultaty, przynajmniej ja takie słyszę często, choć technicznie nie do końca jestem przekonany, a sam używam tylko aktywnej technologi więc to znam.

Zasadniczo moja rada, jeżeli to 3D jest w cenie tv, to można brać, dopłacać jakoś znacznie do 3d się nie opłaca, z konwersji 2d/3d i tak nic nie będzie, no może jak ktoś ma dzieci jeszcze, każda bajka w 3D wygląda zazwyczaj świetnie i jest ich całkiem sporo i wciąż rośnie (chyba każda nowa wychodzi w 3d), stare bajki są przerabiane bez problemu z świetną jakością.

No może jak ktoś po prostu chce mieć to 3D to po prostu bierze.

Dodam też, że aktywne bryle to większy koszt niż pasywne, aktywne to chyba jakieś 150 tera, pasywne to po 7 dają nawet w zestawie za free, pasywne to jak zwykłe bryle prawie.

A i jeszcze sprostowanie co do bajek, powodem dla których wszelkie animacje są świetne przerabiane na 3d jest to, że są robione na pc, więc wszystko co tam widać jest w formie 3d i obiektów dostępne dla procesu przerabiania na 3d w dowolnym momencie, nawet w starych animacjach, kiedy jeszcze tv 3d nie istniały, więc łatwo im to zrobić porządnie, gdy mogą praktycznie każdy obiekt dowolnie poprawić jak trzeba, tego nie da się zrobić nawet ze źródłowym materiał z filmu aktorskiego, dlatego ważne jest jak pierwotnie zrobili 3d, a często robią to kiepsko, zazwyczaj konwersja.
pawell Offline
Użytkownik

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
RE: TV z 3D 17-04-2014 12:34
A co z oczami? kiedyś czytałem, że telewizory 3D meczą wzrok, wie ktoś jak jest z obecną technologią ?
elempl Offline
Super Premium :)

Liczba postów: 665
Reputacja: 30
RE: TV z 3D 17-04-2014 17:38
(17-04-2014 12:34)pawell napisał(a):  A co z oczami? kiedyś czytałem, że telewizory 3D meczą wzrok, wie ktoś jak jest z obecną technologią ?

Aktywne okulary rzeczywiście męczą oczy ze względu na migotanie.

Nie podoba Ci się mój post? Nie czytaj! Żyjesz w wolnym kraju i nikt Cię do tego nie zmusza! Big Grin
Więc nim odpiszesz coś głupiego zluzuj gumę w majtkach, weź 10 głębokich oddechów, zamknij przeglądarkę, zjedz marchewkę i wypij sok z biedronki.Jeśli jeszcze masz ochotę coś odpisać przemyśl to 2 razy!
MichalGrafik Offline
Użytkownik

Liczba postów: 0
Reputacja: 0
RE: TV z 3D 26-09-2016 14:10
Poleciłbym pasywne 3d w telewizorze.Ale czy to takie cuda są,ja nie widzę sensu brania tv w 3d.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości