Forum służy wyłącznie jako archiwum. Nie można tworzyć nowych wątków i postów.
Tani hosting

Tutorial [GIMP] Estetyczne zdjęcie w tle na Facebooka
Reeboy Offline
Użytkownik

Liczba postów: 34
Reputacja: 1
Post: #1
[GIMP] Estetyczne zdjęcie w tle na Facebooka 20-04-2014 18:21
Zdjęcie w tle na Twoim fanpage jest świetnym miejscem na umieszczenie estetycznie wykonanego sloganu, grafiki kojarzącej się z Twoją marką lub adresu strony internetowej.

1. Zaczynamy od otworzenia nowego arkusza o wymiarach 351x315px.

2. W następnym kroku wybierz kolor tła, najlepiej kojarzący się z Twoją marką lub tematem, który poruszasz na swojej stronie. Poprzeglądaj dobre strony i popróbuj różnych zestawień kolorów. Pobaw się i próbuj wszystkiego. Realizuj wszystko co przyjdzie Ci do głowy, dopóki czegoś nie zobaczysz, nie będziesz mógł ocenić jak to wygląda.


3. Teraz pora na wybranie, co chcemy umieścić na zdjęciu. Logo z reguły umieszczane jest jako zdjęcie profilowe, więc tutaj możemy je sobie już odpuścić. W naszym przypadku będzie to napis "easy cover photo".

[Obrazek: 3.png]


4. Następnie ustalimy sobie położenie wybranego przez nas elementu. Warto podzielić sobie arkusz w 1/3 i 2/3, w pionie i w poziomie. Korzystając z takiego podziału łatwiej będzie nam zachować ciekawą kompozycję. Pamiętajmy o uwzględnieniu zdjęcia profilowego, które będzie się komponowało razem ze zdjęciem w tle.

[Obrazek: 5.png]

5. Teraz wybierzemy czcionkę naszego tekstu, przede wszystkim powinna być ona czytelna i estetyczna, dopiero w drugiej kolejności w klimacie strony. W naszym przypadku posłużę się jedną z moich ulubionych czcionek - Open Sans. Big Grin


6. Kiedy już wybraliście czcionkę, pobawcie się odległością między literami. Jej zwiększenie lub zmniejszenie może dać ciekawe efekty.

6.1. Tutaj widzimy zwiększony odstęp między literami.

[Obrazek: 7.png]


6.2. A tutaj zmniejszony odstęp i grubszą czcionkę.

[Obrazek: 8.png]


7. Pod nazwą marki lub adresem strony, drobniejszą czcionką możesz dodać slogan reklamowy. Znowu bawimy się odstępami.

[Obrazek: 9.png]


8. Żeby uwydatnić napis i nadać mu dynamiki dodamy pod nim cień. W tym celu zduplikuj warstwę tekstową, a następnie zmień kolor czcionki kopii warstwy na ciemniejszy, kontrastowy (u mnie #212121, opacity=75%). Następnie warstwę z ciemniejszym napisem przy użyciu narzędzia przesunięcia, przesuń minimalnie w prawo i w dół. Następnie zmień kolejność warstw tak, by ta która odgrywa rolę cienia znalazła się pod spodem.

[Obrazek: 12.png]


9. Rozjaśnimy teraz trochę tło pod napisem. Utwórz nową warstwę, wybierz pędzel 2. Hardness 025, rozmiar 2000 i kolor biały. Teraz użyj go raz, punktowo, w centrum napisu. Następnie przenieś warstwę pod napis i ustaw odpowiednie krycie tej warstwy (Najlepiej 10-20%, u mnie 10%). Właściwie w tym przypadku można by ten etap pominąć, ale często daje to ciekawy efekt. Smile

[Obrazek: 13.png]


10. Teraz wystarczy wyeksportować zdjęcie i wgrać na naszą stronę na facebooku. Smile

Przykładowe zdjęcia w tle robione w podobny sposób.

http://imgup.pl/di/26ZI/15.png
http://imgup.pl/di/2UUA/14.png

Have a great day!

A może grasz w LoLa? Zajrzyj tutaj Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-04-2014 18:26 przez Reeboy.)
WWW Cytuj
Diabeł Online
Użyszkodnik


Liczba postów: 777
Reputacja: 666


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości