Forum służy wyłącznie jako archiwum. Nie można tworzyć nowych wątków i postów.
Tani hosting

Sprzedam Hosting na miarę potrzeb
phost Offline
Pomocnik

Liczba postów: 560
Reputacja: 47
Hosting na miarę potrzeb 20-04-2012 16:13
Nie będę pisał bajek jaki to super hosting. Nie będę owijał w bawełnę, że to właśnie ten hosting masz wybrać. Nie będę pisał wyszukanych słów by Cię zamotać i oczarować. Powiem i napiszę wprost. Bez ogródek, bez zbędnego "ozłacania".

Konto hostingowe o pojemności 6GB. Pomyślisz: "6GB, co ja z tym zrobię, poza tym peno takich w sieci..." Błąd. Takim myśleniem wybierzesz mniejsze konto, jak najtańsze, tudzież jak najdroższe. Myśl przyszłościowo. Mój serwis się rozrośnie i potem będę szukał nowego.

Konto hostingowe jest absolutnie wolne od limitów. Teraz sobie pomyślisz: "co z tego, wiele firm daje konta bez limitów" Błąd. Wiele firma daje konta bez limitów z "drobnym druczkiem". Najczęściej ten drobny druczek zawiera, że nie tyczy to limitu wielkości bazy danych czy też limitu uploadu czy też wielkości przesyłanego pliku ograniczonej do 4Mb. Tutaj nie masz limitów transferu w obie strony, limitu wielkości bazy danych, limitu przesyłanego pliku w postaci 4mb. Owszem masz limit wielkości pliku ale tylko ze względów bezpieczeństwa.

Konto bez limitu domen, subdomen, email. Tutaj samo narzuca się, że to normalne. Błąd, firmy ograniczają ilości domen, subdomen, kont email dla danego pakietu. Jeśli chcesz to samo bez limitów to wykupuj serwer biznesowy droższy o prawie 200% ( przykładowo duża firma, A ma konto dla indywidualnego klienta za 200zł rocznie a to samo bez limitów już jest za 500zł - często nawet miesięcznie ).

Pełen dostęp do konta SSL, SSH, nieograniczone konta ftp. Wielu pomyśli po co mi to skoro nawet nie wiem co to jest. Zainteresują się tym w momencie gdy będą instalować skrypt dający możliwość logowania poprzez https://. Konta które nie obsługują SSL nie dadzą takiej możliwości i przy wykorzystaniu protokołu strona nie zadziała. Zechcesz zainstalować skrypt wymagający instalacji dodatkowych pluginów, nic prostrzego jak zainstalowac wymagane systemy korzystając z połączenia poprzez SSH. Pełna kontrola nad kontem.

Pytanie samo się nasuwa, po co to wszystko? Przecież zwykły człowiek chce postawić stronę i mieć spokój. Nie musi się znać na konfiguracji serwera. Masz rację nie, musi. Nie musi nawet wiedzieć jak wgrać pliki na serwer. Nie musi nic jeśli nie chce. Teraz opowiedz sobie na pytanie: czy jeśli mój serwis zdobędzie popularność i zacznie się rozrastać to kiedy zacznę poszukiwania nowego serwera? Kązdy skrypt się kiedyś rozrośnie, każdy serwis/strona/forum tematyczne stanie przed tym problemem. Często wtedy jest za pźno na poszukiwania i bierze się pierwszy lepszy.

Może więc warto pomyśleć na zapas?

To od Ciebie zależy co będzie z Twoim serwisem.

A wszystko to w cenie 100zł za rok - w cenę wliczony support, pomoc techniczna w instalacjach skryptu.
Więcej informacji na PW.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2012 11:20 przez caleeb.)
Diabeł Online
Użyszkodnik

Liczba postów: 777
Reputacja: 666

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości