Forum służy wyłącznie jako archiwum. Nie można tworzyć nowych wątków i postów.
Tani hosting

Różne liczniki komentarzy
Leśny Offline
Moderator

Liczba postów: 446
Reputacja: 59
Różne liczniki komentarzy 23-03-2016 16:17
Cześć, jak wiadomo TTP ma możliwość przełączania pomiędzy komentarzami facebooka, własnymi oraz brakiem możliwości komentowania. Wstawiając na stronę licznik komentarzy musi on się przełączać razem z wersją komentarzy, oczywiście.

Moje pytanie brzmi:
Jak mogę najprościej pobrać (w funkcjach getObjects oraz searchObjects) dane na temat rodzaju komentarzy?

Próbowałem czegoś takiego:
Kod:
            $comment_query = mysql_query("SELECT * FROM `tentego_img_comments` WHERE `img_id`=".$img['id']);

$comments_count = mysql_num_rows($comment_query);
            switch($page_settings){
                case 0:
                    $text = str_replace("#KOMENTARZE#", '0', $text);
                    break;
                case 1:
                    $text = str_replace("#KOMENTARZE#", $comments_count, $text);
                    break;
                case 2:
                    $text = str_replace("#KOMENTARZE#", '<a href="'.$rewrite->img("#ID#","#REWRITE-TITLE#").'">(<fb:comments-count href='.$rewrite->img("#ID#", "#REWRITE-TITLE#").'></fb:comments-count>)</a>', $text);
                    break;
            }

[Obrazek: sig.png]
A z hostingów, polecam MyDevil.net - wydajny i niezawodny
IOR0J0R30H - kod na 20% zniżki
Diabeł Online
Użyszkodnik

Liczba postów: 777
Reputacja: 666
kmike Offline
Pomocnik

Liczba postów: 2,096
Reputacja: 232
RE: Różne liczniki komentarzy 24-03-2016 10:17
Pomysł dobry, tylko nie widzę deklaracji zmiennej $page_settings. Ogólnie powinno być coś takiego $page->load('comment_type');. Tylko nie jestem pewien co do nazwy, musiałbyś mi podesłać strukturę bazy (najlepiej PW).

- Pakiet aplikacji FB - 120 zł
- Pakiet WSZYSTKICH modyfikacji - 169 zł

WWW Cytuj
Leśny Offline
Moderator

Liczba postów: 446
Reputacja: 59
RE: Różne liczniki komentarzy 24-03-2016 12:33
Próbowałem zadeklarować zmienną i wyciągnąć info z bazy, ale sprawa okazała się prostsza, jest zmienna $sett która posiada te informacje Big Grin Ona pobiera też informacje o rodzaju głosowania.
A tak w ogóle to jest zrobiona chyba ze zmiennej globalnej (nie wiem, tak się to nazywa?), bo $sett = $page

Działający kod jaki ustało mi się ulepić na moje potrzeby wygląda tak

Kod:
$comment_query = mysql_query("SELECT * FROM `tentego_img_comments` WHERE `img_id`=".$img['id']);

$comments_count = mysql_num_rows($comment_query);
switch($sett->load('comments')){
       case 0:
       $text = str_replace("#KOMENTARZE#", '0', $text);
                    break;
                case 1:
                    $text = str_replace("#KOMENTARZE#", $comments_count, $text);
                    break;
                case 2:
                    $text = str_replace("#KOMENTARZE#", '
                    <div class="fb-comments-count" data-href="'.$rewrite->img($img['id'],$rewrite->changeSigns($img['title'])).'"></div>', $text);
                    break;
            }

[Obrazek: sig.png]
A z hostingów, polecam MyDevil.net - wydajny i niezawodny
IOR0J0R30H - kod na 20% zniżki
kmike Offline
Pomocnik

Liczba postów: 2,096
Reputacja: 232
RE: Różne liczniki komentarzy 24-03-2016 12:54
Masz rację. Ogólnie TT pod tym względem wypada słabo. Nie powinno w ogóle używać się zmiennych globalnych, dlaczego? Ano, właśnie dlatego, że zmienna globalna nazywa się $page (obiekt klasy ustawień admin/apps/settings/app_page.php), kilka linijek niżej jest definiowana nowa zmienna $page, która odpowiada za obecną stronę (paginacja) Smile

Nazwy zmiennych $page ($settingsApplication), $sett (tej zmiennej W OGÓLE nie powinno być), używanie globalnych nie ma racji bytu. Jeżeli zmienne globalne już muszą być to warto by było je jakoś wyróżnić, $globalPage, $globalSettingsApplication (moim zdaniem najbardziej odpowiednia)

Mam nadzieję, że klocek albo quick tutaj zerknie i moje wypociny nie pójdą na marnę Smile

- Pakiet aplikacji FB - 120 zł
- Pakiet WSZYSTKICH modyfikacji - 169 zł

WWW Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości