Forum służy wyłącznie jako archiwum. Nie można tworzyć nowych wątków i postów.
Tani hosting

Regulaminy Stron
dawidowww Offline
TenTego Premium

Liczba postów: 67
Reputacja: 5
Regulaminy Stron 06-04-2015 21:57
Witam,

jak to jest z kopiowaniem regulaminu strony od innego serwisu? Podobny serwis ma bardzo rozbudowany regulamin, którego sam na pewno bym nie napisał. Z małymi przeróbkami idealnie by pasował do mojej. Ale jeżeli właściciel tego serwisu zauważy, że sobie "pożyczyłem" regulamin jakie konsekwencje tego będą?

Pozdrawiam
Dawidowww
Diabeł Online
Użyszkodnik

Liczba postów: 777
Reputacja: 666
elempl Offline
Super Premium :)

Liczba postów: 665
Reputacja: 30
RE: Regulaminy Stron 07-04-2015 10:50
to zależy czy ma prawnika czy nie...

Nie podoba Ci się mój post? Nie czytaj! Żyjesz w wolnym kraju i nikt Cię do tego nie zmusza! Big Grin
Więc nim odpiszesz coś głupiego zluzuj gumę w majtkach, weź 10 głębokich oddechów, zamknij przeglądarkę, zjedz marchewkę i wypij sok z biedronki.Jeśli jeszcze masz ochotę coś odpisać przemyśl to 2 razy!
Wrzose Offline
TenTego Premium

Liczba postów: 110
RE: Regulaminy Stron 07-04-2015 10:56
Ciekawe jest też to, że jeśli ktoś skopiuje ale pozmienia parę rzeczy w regulaminie to na jakiej podstawie mówi się że to był regulamin kogoś innego, przecież to że dużo rzeczy jest takie same to chyba nikogo nie dziwi, regulaminy się jakoś strasznie od siebie nie różnią.
dawidowww Offline
TenTego Premium

Liczba postów: 67
RE: Regulaminy Stron 07-04-2015 14:53
elempl Jeżeli ma prawnika i sprawa trafi do sądu to jakiej kary można się spodziewać? Nie wydaje mi się, że skopiowanie regulaminu pogrąży kogoś finansowo w sądzie. W ogóle za taką niską szkodliwość czynu czy takie sprawy trafiają do sądu?

Wrzose Szukałem trochę regulaminu na podobnych stronach co moja i wszędzie praktycznie jest to samo. Jest parę wersji i są kopiowane. Myślałem, żeby z dwóch/trzech zrobić jedną oryginalną (Licealne wypracowania nauczyły mnie tego Big Grin )

Temat poruszony ponieważ wszędzie widzę kopię to dlaczego ja mam płacić prawnikowi za regulamin strony. Ktoś kiedyś to zrobił a teraz wszyscy czerpią z tego i wątpię, że tego kogoś to obchodzi...

Zapraszam do dalszej dyskusji nad moralnością takiego postępowania Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2015 14:54 przez dawidowww.)
elempl Offline
Super Premium :)

Liczba postów: 665
Reputacja: 30
RE: Regulaminy Stron 07-04-2015 19:57
(07-04-2015 10:56)Wrzose napisał(a):  Ciekawe jest też to, że jeśli ktoś skopiuje ale pozmienia parę rzeczy w regulaminie to na jakiej podstawie mówi się że to był regulamin kogoś innego, przecież to że dużo rzeczy jest takie same to chyba nikogo nie dziwi, regulaminy się jakoś strasznie od siebie nie różnią.

Wtedy nazywa się to plagiatem i również jest to ścigane oraz karalne - zupełnie tak samo jak prace dyplomowe, magisterskie itp. które zostały "trochę" zmienione...

Nie podoba Ci się mój post? Nie czytaj! Żyjesz w wolnym kraju i nikt Cię do tego nie zmusza! Big Grin
Więc nim odpiszesz coś głupiego zluzuj gumę w majtkach, weź 10 głębokich oddechów, zamknij przeglądarkę, zjedz marchewkę i wypij sok z biedronki.Jeśli jeszcze masz ochotę coś odpisać przemyśl to 2 razy!
tritimi Offline
Użytkownik

Liczba postów: 0
Reputacja: 0
RE: Regulaminy Stron 13-04-2015 13:10
Niby takie same ale nie wolno tego robić. tworzyłem jeden i jest to trochę roboty.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-04-2015 21:42 przez Leśny.)
owero Offline
Użytkownik

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
RE: Regulaminy Stron 16-07-2015 23:31
Można być oskarżonym o plagiat, trzeba uważać na prawa autorskie. Nie może powtarzać się więcej niż 3 wyrazy.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości