Tani hosting

Pierwszy projekt - problem ruchomych elementów strony
Przemo.js Offline
Użytkownik

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
Pierwszy projekt - problem ruchomych elementów strony 29-07-2017 14:16
Witam,

niedawno przejrzałem sobie kurs HTML i CSS i postanowiłem zrobić szablon aukcji na allegro. Niestety pewne struktury są mi jeszcze obce, stąd pojawiło się kilka problemów ze stabilnością projektu po umieszczeniu contentu.

Szablon jest dostępny online pod następującym linkiem:
planetasport.pl/allegro/index.html

CSS
planetasport.pl/allegro/style.css

Problem tkwi w tym, że im wrzucę więcej treści do głównego okna tym bardziej wszystko się rozjeżdża. Niektóre elementy ustawiałem ręcznie (głównie marginesy) i prawdopodobnie na innej rozdzielczości niż full hd szablon się sypnie. Chciałbym temu zaradzić. Czy moglibyście rzucić okiem i napisać, co na pierwszy rzut oka jest nie tak? Byłbym bardzo wdzięczny. Mogę umieścić wszystkie pliki w poście jeśli będzie taka potrzeba. 

Pozdrawiam
Diabeł Online
Użyszkodnik

Liczba postów: 777
Reputacja: 666
Sherry Offline
Flying Racer

Liczba postów: 1
Reputacja: 1
RE: Pierwszy projekt - problem ruchomych elementów strony 29-07-2017 19:03
Najbardziej rzuca mi się w oczy to, że każdy z tych bloczków po lewej stronie stylujesz oddzielnie. Każdy z nich jest identyczny, dlatego lepiej zamiast tworzyć dla każdego ID i style z osobna, utwórz jedną klasę, która będzie definiować style dla każdego z nich na raz. Tzn. dodaj dla każdego <div class="gray_block"> zamiast <div id="kontakt"> itp. W ten sposób nie musisz powtarzać tych samych linii CSS dla każdego identyfikatora.
Natomiast co do układu strony, to nie pozycjonuje się w ten sposób elementów. Wrzuć całą treść pomiędzy nagłówkiem a stopką w jeden kontener (np. <div class="container">), wszystkie bloczki po lewej stronie w kolejny kontener, treść po prawej też niech będzie w kontenerze. Wtedy dla div.container bedziesz mógł nadać wyświetlanie np. display: flex, oraz ustawisz width dla jego elementów.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-07-2017 19:03 przez Sherry.)
atp Offline
Użytkownik

Liczba postów: 55
Reputacja: 3
RE: Pierwszy projekt - problem ruchomych elementów strony 07-08-2017 10:19
Gdzieś mi się obiło o oczy że szablony Allegro przestaną mieć rację bytu z końcem roku - portal wprowadza swój szablon i będzie premiował aukcje oparte na tym szablonie. Customowe szablony w większości będą porzucane na rzecz rozwiązania Allegro.

designbox.pro - tworzenie stron www  |  ojczysko.pl - osobisty blog
Przemo.js Offline
Użytkownik

Liczba postów: 2
Reputacja: 0
RE: Pierwszy projekt - problem ruchomych elementów strony 12-08-2017 09:58
Cześć,

dzięki za pomoc.

Co do Allegro, na ten moment jeszcze jest możliwość umieszczania customowych szablonów. Jest co prawda już nowe okno edycji aukcji, gdzie wprowadzamy sam tekst, ale wciąż można przejść do starego trybu. Nie mniej, trend jest czytelny. Zastanawia mnie tylko, czy Allegro pójdzie tą samą drogą co Amazon, pozostawiając drobnych sprzedawców samym sobie, czy też pozostawi im jakąś możliwość współpracy.

Pozdrawiam

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości