Tani hosting

Oszust na stronie
ayala Offline
Donator TenTego 2.x

Liczba postów: 78
Reputacja: 0
Oszust na stronie 12-01-2017 14:09
Cześć, mam taki problem, pytanie. Zleciłem kiedyś zrobienie pewnego szablonu użytkownikowi z tego forum, przelałem zaliczkę 300zł, i po tym czasie kontakt się urwał, ktoś może ma pomysł jak zlokalizować tą osobę? Dodam że to było ok rok temu. Pozdrawiam
Diabeł Online
Użyszkodnik

Liczba postów: 777
Reputacja: 666
Leśny Offline
Moderator

Liczba postów: 449
Reputacja: 59
RE: Oszust na stronie 12-01-2017 14:18
Jak płaciłeś to nie masz danych do przelewu?

[Obrazek: sig.png]
A z hostingów, polecam MyDevil.net - wydajny i niezawodny
IOR0J0R30H - kod na 20% zniżki
ayala Offline
Donator TenTego 2.x

RE: Oszust na stronie 12-01-2017 14:33
Podał mi numer konta niby siostry, mam imię i nazwisko, ale pozostaje tylko to zgłosić na policję? Wogóle oni coś by zrobili w tej sprawie? Użytkownik Veq, na forum miał dobre opinie, a od ponad roku się nie pokazuje. I nie wiem czy jest sens się za to brać?
kmike Offline
Pomocnik

Liczba postów: 2,092
Reputacja: 232
RE: Oszust na stronie 16-01-2017 15:54
Znam go, na forum pojawił się pod kilkoma nickami, których teraz nie pamiętam, ale mam jego pełne dane (przynajmniej aktualne w sierpniu 2014 roku). Ogólnie zrobiliśmy sporo transakcji w obie strony i tylko z jedną miałem mały problem, ale ostatecznie został rozwiązany. Sprzedałem mu skrypt wraz z domeną plus drobne modyfikacje (wszystko spisane na umowie). Otrzymałem zaliczkę, chyba 50% i na tym się skończyło. Po kilku miesiącach wysłałem jedno, potem drugie (przedsądowe) wezwanie do zapłaty i po jakimś czasie odzyskałem pieniądze.

Tyle słowem wstępu, generalnie jeśli nie masz adresu to policja raczej nic ci nie pomoże. W czerwcu zeszłego roku zgłaszałem na policję szkodę (zarysowanie auta) o wartości około 700 złotych. Stało się to na monitorowanym parkingu pod blokiem, mimo tego policjanci nie mieli czasu ani chęci obejrzeć nagrania z monitoringu. Po dwóch albo trzech tygodniach dostałem pismo z z informacją o umorzeniu postępowania z powodu braku wskazania winnego.

Jeżeli masz historię dyskusji mailowej i jesteś w stanie udowodnić że zawarcie umowy faktycznie miało miejsce oraz że zleceniobiorca nie wywiązał się z umowy to można spróbować wyegzekwować pieniądze na drodze sądowej. Ja nigdy nie byłem w Twojej sytuacji, tylko w odwrotnej, wykonałem usługę i nie otrzymałem zaliczki. Wtedy procedura jest stosunkowo prosta.
1) Próba polubownego załatwienia sprawy (brak odpowiedzi=brak porozumienia)
2) Wezwanie do zapłaty (koniecznie list polecony). Jeśli masz prawdziwy adres zameldowania a koleś na przykład jest gdzieś za granicą istnieje coś takiego jak domniemanie doręczenia, czyli przyjmuje się że list został odebrany.
3) Drugie wezwanie (przedsądowe), wysyłasz po około 2 tygodniach. W obu wezwaniach podajesz termin zapłaty, do 30 stycznia 2017r.

W życiu miałem nieprzyjemność wysyłania wezwań do trzech różnych osób i zwykle po wysłaniu drugiego wezwania osoba nagle się odzywała lub informowała o zleceniu przelewu. Jednak ja zawsze miałem umowę zlecenie/dzieło i dwukrotnie była to firma.

4) Jeśli drugie wezwanie zostanie zignorowane, po terminie, musisz się pofatygować i wypełnić (chyba 4 kartki A4) wezwanie sądowe, które składasz (chyba) do sądu rejonowego, do którego przynależy tamta osoba, koszt chyba 21 złotych.
5) Sąd ma chyba dwa tygodnie na niejawne rozpatrzenie wezwania, tj gdzieś tam w swoim pokoiku czyta twoje zgłoszenie i dostarczone dowody i na tej podstawie ogłasza wyrok.
6) Jeśli wyrok jest na Twoją korzyść koleś ma chyba 2 tygodnie na odwołanie się, jeśli się odwoła to nie wiem co się dzieje potem, ale chyba jest jawna rozprawa. Jeśli się nie odwoła staje się Twoim dłużnikiem i rosną mu odsetki, ustawowo bodajże 2% w skali roku oraz dostajesz zwrot chyba 3/4 kosztów sądowych, czyli kilkanaście złotych. 

Opisuję to bardzo ogólnikowo bo na szczęście nie miałem nigdy potrzeby przejścia całej tej ścieżki, ale myślę że powinno Ci pomóc Smile

- Pakiet aplikacji FB - 120 zł
- Pakiet WSZYSTKICH modyfikacji - 169 zł

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-01-2017 15:55 przez kmike.)
phost Offline
Pomocnik

Liczba postów: 555
Reputacja: 47
RE: Oszust na stronie 16-01-2017 17:06
A tu sie okaze, ze koles od x czasu w spiaczce i cale postepowanie w plecy do tego koszta do zaplacenia.

kmike Offline
Pomocnik

Liczba postów: 2,092
Reputacja: 232
RE: Oszust na stronie 16-01-2017 21:06
Koszta to 2 albo 3 listy polecone, nie pamiętam czy wezwanie wysyłasz ty czy sąd sam je dostarczy, plus koszta sądowe, wspomniane 21zł. Łącznie wyjdzie mniej niż 50 złotych.

- Pakiet aplikacji FB - 120 zł
- Pakiet WSZYSTKICH modyfikacji - 169 zł

ayala Offline
Donator TenTego 2.x

RE: Oszust na stronie 17-01-2017 12:22
bardzo dużo kombinowania przy tym, przeglądałem archiwum i okazało się, że jeszcze wcześniej zleciłem mu szablon, który wykonał bez problemu, tym razem konto na jego dane. Po przeszukaniu facebooka z jego danymi wychodzi na to, że odkąd się kontakt urwał, czyli ponad rok temu, nic na facebooku nie udostępnił, ostatni wpis wtedy, kiedy ostatni raz rozmawialiśmy. Konto fb raczej jego w 99%, bo wszystko się zgadza z tym co mi pisał poprzez GG, że jedzie na jakąś gale itp. Więc chyba bede musiał dać sobie spokój. 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości