Forum służy wyłącznie jako archiwum. Nie można tworzyć nowych wątków i postów.
Tani hosting

Która platforma lepsza?
Jack Offline
Użytkownik

Liczba postów: 7
Reputacja: 0
Która platforma lepsza? 02-05-2013 00:06
Witajcie,

Mam pytanie odnośnie korzystania z platformy blogowej. Załóżmy, że chciałbyś założyć własnego bloga, a do dyspozycji masz dwie platformy blogowe. Którą wybierzesz?

Platforma #1

Strona nawiązująca nieco do portalu społecznościowego, bowiem Użytkownik może zaprosić kogoś do znajomych, posiada własną Tablicę, ale można publikować tylko tekstowe wpisy. Te opcje są jak najbardziej możliwie zminimalizowanie. Głównie chodzi o blogowanie - użytkownik może dodawać wpisy, tagować je, lecz tutaj jest coś, co wyróżnia od pozostałych systemów blogowych. Użytkownik nie posiada swojego profilu, któremu może nadać własny styl, konfigurować itp., lecz tworzone są główne kategorie np. moda, fotografia, życie codzienne itp., i to własnie do nich Użytkownik publikuje swoje poszczególne wpisy. Co to na ma na celu? Internauta szukając wpisów na temat np. mody nie musi zapisywać sobie kilkanaście blogów, bo wszystko znajdzie pod jednym linkiem. Na profilu Użytkownika będzie jednak dział "Wpisy", gdzie będą wszystkie posty. Admin ma możliwość przenoszenia poszczególnych wpisów na Główną.

Platforma #2

Coś typowego - czyli Użytkownik rejestruje się, ma możliwość zmian, ma swój adres i tylko tam widnieją jego wpisy. Wszystko ogranicza się do nadanych przez Admina danemu użytkownikowi praw.

Podsumowując: czy preferowalibyście typową platformę blogową, gdzie można założyć bloga o własnym wyglądzie itp itd, czy coś niestandardowego?

Pozdrawiam

Bardzo proszę o odpowiedzi nawiązujące do tematu.
Diabeł Online
Użyszkodnik

Liczba postów: 777
Reputacja: 666
hynymyny Offline
Użytkownik

Liczba postów: 92
RE: Która platforma lepsza? 02-05-2013 07:56
Platforma 2.
Jeżeli zakładałbym już bloga to chciałbym w niego ingerować.
Użytkownik taki może pisać w celach zarobkowych i chciałby np. reklamować swoje produkty itp.
Własna domena to coś rozpoznawalnego więc też idzie platforma 2 na plus.
Inny wygląd niż wszytko też jest na plus.

Oczywiście jak dla mnie.

Kulturystyka to nie sport, kulturystyka to styl życia. Cool
Euzebio30 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 2
RE: Która platforma lepsza? 19-05-2013 22:19
Ja zawsze jestem zwolennikiem czegoś nowego i niespotykanego, także opcja nr 1 wydaję się ciekawsza, na pewno też łatwość postowania, komentowania wpływa korzystnie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-05-2013 22:19 przez Euzebio30.)
mattonit Offline
Użytkownik

Liczba postów: 165
Reputacja: 8
RE: Która platforma lepsza? 19-05-2013 22:44
Ja jednak obstaję przy #2
mandare Offline
Donator TenTego 2.x

Liczba postów: 172
Reputacja: 13
RE: Która platforma lepsza? 20-05-2013 07:24
Platforma 2. Zdecydowanie. Oczywiście fajnie jest zrobić coś dla ludzi jednak ciężko w dzisiejszych czasach o dobrych ludzi Smile Jak wyżej pisanie w celach zarobkowych itd. Jeżeli chcesz skorzystać z gotowych rozwiązań to chyba powinieneś zainteresować się Joomlą i componentem K2 chyba idealny do tego co chcesz zrobić. Powodzenia.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości