Tani hosting

Jaką strategię promowania obrać
Leśny Offline
Moderator

Liczba postów: 449
Reputacja: 59
Jaką strategię promowania obrać 25-12-2015 01:09
Posiadam stronę na TT, na której jest content w obrębie jednej tematyki, jednak z różnych źródeł, a więc w dość rozmaitej formie. Ostatnio spotkałem coś w internecie i wpadłem na pomysł, żeby zrobić z tego pewną serię obrazków, również w obrębie tematyki mojej strony, jednak byłoby to coś jednolitego, bo obrazki byłyby z jednego źródła. Coś w podobnej konwencji widziałem już kiedyś na innych fanpejdżach - to znaczy fanpejdże jakiejś postaci, kreskówki, bądź autorskie.
Wydaje mi się, że ta seria mogłaby się bardzo spodobać internautom, do tego stopnia, że wybijałaby się jakością spośród całego contentu na mojej stronie www. Zaznaczam, że byłaby to długa seria, fanpejdż nie umarłby po miesiącu.
Przechodząc do meritum - nie wiem, czy lepiej byłoby założyć dla tej serii osobny fanpejdż, nazbierać tam lajków, a potem na nim promować moją stronę www, czy lepiej będzie od razu wrzucać te nowe obrazki na stronę i fanpejdż tej strony razem z innym contentem i promować to w całości.

Jeśli zrobię osobny fanpejdż, wydaje mi się, że będzie łatwiej trafić na kwejka i nie zamażą znaku wodnego, bo nie traktują śmieszkowych fanpejdży jako konkurencji, co przełoży się na wzrost lajków. Wydaje mi się też, że ludzie łatwiej wchodzą i klikają jeśli znak wodny kieruje do fanpejdża. Minusem jest to, że jak zacznę potem promować moją stronę, to ludzie pomyślą, że się sprzedałem, a poza tym zasię postów na fb jest mocno ograniczony.

Jeśli zrobię to jako moja strona, to chyba więcej ruchu skieruję na www, ale jest też ryzyko, że to nie przyjmie się tak dobrze, bo na stronie jest trochę większy misz masz i ludzie pomyślą "e, kolejny klon kwejka, niby smieszny, ale nie wrócę", albo "interesują mnie obrazki z tej jednej serii, a tu jest wszystko i nic, to nie lajkuję". Ale plusem byłoby to, że nabijałbym lajki na głównym fanpejdżu.

Jak wy byście zrobili?

A załóżmy, że widzicie w internecie ze cztery obrazki ze znakiem wodnym. Obrazki wam się podobają i chcecie ich zobaczyć więcej, widzicie link do źródła. Wolicie jak źródłem jest fanpejdż, czy strona www?

A jak wejdziecie na fanpejdż i zobaczycie różnorodną zawartość, a pomiędzy nią tę serię którą się zainteresowaliście, zostawicie lajka?

Głupawe te pytania, wiem, ale mam straszną rozterkę.

[Obrazek: sig.png]
A z hostingów, polecam MyDevil.net - wydajny i niezawodny
IOR0J0R30H - kod na 20% zniżki
Diabeł Online
Użyszkodnik

Liczba postów: 777
Reputacja: 666
dawidowww Offline
TenTego Premium

Liczba postów: 67
Reputacja: 5
RE: Jaką strategię promowania obrać 25-12-2015 01:32
Ja bym wybrał zdecydowanie osobny fanpage z tą serią. A żeby spieniężyć ten fanpage linkowałbym do obrazków z tej serii, może mniej ruchu, ale fanpage by fajnie wyglądał i nie był zaspamowany śmieciowym contentem. Oczywiście od czasu do czasu jakiś inny obrazek, który był hitem też bym udostępnił na tym fp. Myślę, że fajnie wyrobić sobie markę dla danej serii obrazków jak np "Two High Bros". Jeżeli treść byłaby fajna to myślę, że taki fanpage szybko by się wypromował i myśląc długofalowo byłyby lepsze efekty, bo co z tego że Ci dojdzie do fp strony 10k lajków jak byś mógł mieć fp tematyczny 100k lajków, gdzie linki miałyby 30-40k zasięgu.

Jak fanpage by ruszył podeślij link, jestem ciekaw co to za seria obrazków z tego wyjdzieSmile
Moris Offline
Użytkownik

Liczba postów: 11
Reputacja: 0
RE: Jaką strategię promowania obrać 17-02-2016 13:39
uważam, że należy jednak najpierw się zbrifować i odpowiedzieć sobie na pytania: co chcemy osiągnąć? jaki jest cel kampanii? Jak to później to zmierzyć? spróbować wyestymować współczynnik zwrotu z inwestycji? i dopiero wtedy zastanawiać się nad strategią promocji
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-02-2016 13:40 przez Moris.)
WWW Cytuj

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości