Tani hosting

Jak pozycjonować stronę
technik Offline
Donator TenTego 2.x

Liczba postów: 78
Reputacja: -1
Jak pozycjonować stronę 13-11-2014 12:36
Witam wszystkich . Dawno mnie tu nie było więc trzeba znowu się pojawić Smile

Mam pytanie do was. Jak wy pozycjonujecie swoje strony internetowe?
Wiadomo jest to temat woda, ostatnimi czasy przeczytałem masę artykułów o pozycjonowaniu, przeszedłem przez kilka kursów i zaczynam się bawić z pozycjonowaniem, Na początek dla sprawdzenia sił w tej dziedzinie.

Jak wy pozycjonujecie strony ? budujecie zaplecza? Korzystacie z firm które robią to za was?

Razem z kolegą chcemy wypozycjonować bloga (jest to prosty blog a pozycjonowanie ma być głównie dla wdrożenia się )

Chcemy postawić zaplecze. Zrobić około 10-ciu stron na darmowych hostingach takich jak cda.pl wordpress.com blogspot.pl itp
oraz postawić około 20-stu stron na płatnym serwerze seo z różnymi ip na 20-stu domenach kupowanych w różnych firmach.

na początku na tych stronach pojawi się po 10-20 artykułów ze standardem seo.
w artykułach nie będzie linków do naszego bloga (linki wprowadzimy za około 5 miesięcy) Strony będziemy pozycjonować za pomocą katalogów seo , precli , oraz mamy dużo kont na różnych forach internetowych na których będziemy pisać artykuły w których będą linki do stron seo (według standardu) linki znajdą się też w sygnaturach.

Myśleliśmy też o kupowaniu pakietów na allegro np dodanie strony do 50 katalogów seo

w ten sposób chcieli byśmy wypozycjonować zaplecze a gdy będzie miało jakiś RP to dodamy linki do naszego bloga

Co o tym myślicie ? to ma sens ? co możemy zrobić źle ? albo o czym zapomniałem?

czekam na odpowiedzi pytania i krytykę bez której się raczej nie obejdzie Smile
Diabeł Online
Użyszkodnik

Liczba postów: 777
Reputacja: 666
marcin1 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 8
Reputacja: 0
RE: Jak pozycjonować stronę 13-11-2014 18:06
Chyba PR a nie RP ;-) i ten parametr nie jest obliczany przez Google od ponad roku.
Plan dość dobry ale seo katalogi mogą zaszkodzić jeżeli linki pójdą za szybko w dużej ilości.
Twórzcie wartościowe treści na bloga a zaplecze niech będzie tylko dodatkiem.
technik Offline
Donator TenTego 2.x

RE: Jak pozycjonować stronę 13-11-2014 20:59
hah PR dokładnie to chciałem napisać Wink

napisałem : Myśleliśmy też o kupowaniu pakietów na allegro np dodanie strony do 50 katalogów seo
w ten sposób chcieli byśmy wypozycjonować zaplecze a gdy będzie miało jakiś RP to dodamy linki do naszego bloga

A ty napisałeś że : i ten parametr nie jest obliczany przez Google od ponad roku.

Mam rozumieć że google nie bierze pod uwagę PR stron zapleczowych???

Twórzcie wartościowe treści na bloga a zaplecze niech będzie tylko dodatkiem.
No ok ale przecież to logiczne że na bloga tworzymy wartościowe i unikalne treści Big Grin a zaplecze jest tylko dodatkiem który pozycjonuje strone xD
klocek Offline
Administrator

Liczba postów: 3,052
Reputacja: 316
RE: Jak pozycjonować stronę 14-11-2014 21:23
Dużo też zależy od jakości samych artykułów na zapleczach Wink Warto wydać znacznie większą kwotę na odpowiednio dopracowane artykuły, bo to na treści najbardziej zależy Googlowi.

Generalnie pozycjonowanie w Google teraz to takie trochę czary, których zaklęć nikt dobrze nie zna. Coraz więcej firm, zamiast skupiać się na pozycjonowaniu, stara się dotrzeć do odbiorcy w inny sposób. Trudno w tej chwili dokładnie doradzić co robić, by wspinać się w górę ;]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2014 21:29 przez klocek.)
error03 Offline
Użytkownik

Liczba postów: 72
Reputacja: 4
RE: Jak pozycjonować stronę 14-11-2014 23:16
Prowadze bloga z żonka i powiem Ci ze tylko same wartosciowe wpisy, wartosciowe mam na mysli unikalne i dobrze ułożone stylistycznie pod pozycjonowanie. I to wg mnie wystarczy : ) Jesli sie blog spodoba to delikwenci beda powracac : )
fonomaster Offline
Użytkownik

Liczba postów: 9
Reputacja: 1
RE: Jak pozycjonować stronę 15-11-2014 07:44
Tylko unikalna treść i zaplecza z blogów. które też już muszą być unikalne. katalogi obecnie wymarły.
technik Offline
Donator TenTego 2.x

RE: Jak pozycjonować stronę 15-11-2014 12:32
No okey Smile Wartościowe wpisy , o tym właśnie głównie była mowa na kursach , Wiem że nie wolno kopiować czy też kleić artykułów zapleczowych np z kilku stron, to wszystko google wyczai Smile Ale dajmy że mam już zaplecze 20 stron i co teraz musze je pozycjonować?? A jeśli tak to w jaki sposób skoro katalogi wymierają (No niby klocek powiedział że ciężko teraz to wszystko ogarnąć ) ale myślę że macie jakieś sposoby których używacie i którymi się podzielicie Smile

A co myślicie o pisaniu na forach tak jak wcześniej wspomniałem ? oraz o tych sygnaturach ma to sens?
Albo pisanie komentarzy na blogach
klocek Offline
Administrator

Liczba postów: 3,052
Reputacja: 316
RE: Jak pozycjonować stronę 15-11-2014 13:08
Pisanie na forach ma oczywiście sens, ale tak jak wyżej wspomniałem, coraz częściej używa się ich do tego, by użytkownik poprzez post wpadł na daną stronę. Można stosować stare techniki: czasem zaskoczą, czasem nie, ale jak zaskoczą, to można liczyć się z tym, że Google szybko się połapie i wywali z pozycji.
technik Offline
Donator TenTego 2.x

RE: Jak pozycjonować stronę 15-11-2014 13:25
Dobrze dowiedziałem się tego czego chciałem Smile miałem nadzieję że ktoś jeszcze się wypowie np kmike czy lazzel (on teraz pod innym nickiem chyba jest) Więc czekam na kolejne odpowiedzi Smile
Яb. Offline
Donator TenTego 2.x

Liczba postów: 137
Reputacja: 7
RE: Jak pozycjonować stronę 16-11-2014 23:36
Eee, LEZELL -> to ja.
Zanim się wypowiem, ciekawi mnie, dlaczego właśnie moje info Cię interesuje? Smile

Ewentualnie zapraszam na PW.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości