Forum służy wyłącznie jako archiwum. Nie można tworzyć nowych wątków i postów.
Tani hosting

Domena i serwer - połączenie
wedev Offline
Użytkownik

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Post: #1
Domena i serwer - połączenie 11-03-2017 14:49
Hej,

mam problem, pierwszy raz wykupiłem osobno domenę i osobno serwer. Domene mam z ovh.pl (OVH), natomiast serwer z mydevil.net (MD). I mam problem aby wyświetlić stronę.

W MD dodałem nową stronę, wrzuciłem index.html by wyświetlić cokolwiek, dodałem pustą strefę DNS i dodałem tam wpisy, któe znalazłem w OVH. Niestety wyświetla się startowa strona OVH ("Gratulacje, twoja domena zostałą zarejestrowana w ovh.pl...") zamiast mojego pliku index.html.

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć co i jak tu trzeba zrobić?
Cytuj
Diabeł Online
Użyszkodnik


Liczba postów: 777
Reputacja: 666
atp Offline
Użytkownik

Liczba postów: 56
Reputacja: 3
Post: #2
RE: Domena i serwer - połączenie 11-03-2017 15:58
Istnieje takie zjawisko jak propagacja serwerów DNS i może trwać nawet do 36h od ich zmiany. Jeżeli wszystko masz dobrze ustawione to należy po prostu zaczekać.
Czasem pomaga tzw. "Flush DNS". Jeżeli używasz systemu Windows to kliknij "Start" -> "Uruchom" -> "cmd" -> "OK" -> "ipconfig /flushdns". Flush DNS to operacja wykonywana na twoim komputerze i to że Ty zobaczysz stronę już z nowego serwera nie znaczy że zobaczą ją inni ale do 36h wszyscy powinni widzieć to samo.

EDIT: W sumie to chyba źle przeczytałem Tongue Jak domenę masz z OVH to tam zmieniasz DNS'y - w MD tylko dodajesz nową domenę (najpierw ustawiasz DNS'y).

designbox.pro - tworzenie stron www  |  ojczysko.pl - osobisty blog
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-03-2017 16:02 przez atp.)
Cytuj


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości