Forum służy wyłącznie jako archiwum. Nie można tworzyć nowych wątków i postów.
Tani hosting

 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Darmowy TS3 na darmowym VPSie
Tenk Offline
Użytkownik

Liczba postów: 8
Reputacja: 0
Post: #1
Darmowy TS3 na darmowym VPSie 06-05-2014 13:02
Napisałem ten poradnik dawno temu na potrzeby pewnego forum z modami, nigdzie indziej nie był publikowany, a może komuś by się przydał. Zaznaczam, że był pisany dla totalnych laików, więc tutejsi bardziej wytrawni użytkownicy zauważą, że w kilku punktach można zrobić to inaczej, z odrobine większymn ładem. No ale wtedy ideą była prostota.
------------------
Jest pewien sposób na darmowy serwer TeamSpeak3, który sami możecie założyć i użytkować przez czas nieograniczony. Wymaga to kilku kroków, które opiszę tak, by każdy sam mógł to wszystko wykonać i cieszyc się darmowym TSem Smile

UWAGA! Wszystkie komendy można wpisywać w PuTTy poprzez kopiowanie! Do programu wklejacie je prawym przyciskiem myszy!


1. Wchodzimy na stronę KLIK. Możecie tam założyć dla siebie darmowy serwer VPS, który jest niezbędny do założenia TSa. Wypełniacie rubryki wg. wzoru:
[Obrazek: ts3-1.jpg]

2. Teraz musimy czekać na potwierdzenie rejestracji i aż przyślą nam na email dane naszego VPSa. Może to potrwać od 2 dni do tygodnia.

3. Kiedy dostaniemy dane, czyli IP, login i hasło. Pobieramy ten mały program KLIK. Następnie instalujemy go na komputerze.

4. Otwieramy zainstalowany program i wypełniamy pola wg wzoru:
[Obrazek: ts3-2.jpg]

5. Klikamy dwu krotnie na sesję którą stworzyliśmy w punktcie 4. Pojawi nam się czarne okienko i napisa login as:, musicie wpisać tu login, który dostaliście w mailu. Po wpisaniu zatwierdzacie enterem.

6. Teraz wpisujecie hasło które dostaliście w mailu, uwaga! hasła nie widać więc wpisujcie na wyczucie, kiedy się pomyliście to każe wam wpisać jeszcze raz, wielkość liter ma znaczenie! Kiedy poprawnie się zalogujecie przechodzimy do punktu następnego.

7. Kolejnym krokiem będzie uaktualnienie serwera, wpisujecie komendę apt-get update, kiedy serwer przemieli informacje wpisujecie kolejną apt-get upgrade. Podczas uaktualnienia być może będzie was prosił o potwierdzenie, jeżeli tak to wpisujecie Y i zatwierdzacie enterem.

8.
Już bliżej niż dalej Smile
Wpisujecie komende wget http://dl.4players.de/ts/releases/3.0.10...0.3.tar.gz
i czekacie aż wasz serwer się pobierze.

9. Teraz musimy rozpakować pliki naszego TSa, wpisujecie komende tar -zxvf teamspeak3-server_linux-x86-3.0.10.3.tar.gz

10. Następnie przechodzimy do katalogu TSa komendą cd /teamspeak3-server_linux-x86

11. Nadajemy prawa plikom komendą: chmod +x ts3server_startscript.sh

12. I uruchamiamy nasz serwer ./ts3server_startscript.sh start
Zamiast start, można użyć stop, restart

UWAGA! Przy pierwszym uruchomieniu wyświetli nam się Privilage kod, długi ciąg znaków, który należy skopiować ponieważ daje on nam uprawienia administratora!

13. Jeżeli wszystko zrobiłeś zgodnie z instrukcją to twój serwer już działa. Jego IP jest takie jak serwera, czyli to co dostałeś w emailu, jeżeli będziesz potrzebował port TSa to jest on domyślny czyli 9987
Adres może wyglądać np. tak 91.234.146.129:9987

Po połączeniu się klikasz zakładkę Permissions i wybierasz opcję Use Privilege Key, tam wklejasz skopiowany ciąg znaków.

BRAWO! Od tej pory jesteś administratorem serwer TS3 na 32 osoby, który masz całkowicie za darmo, bez ograniczenia czasowego! Możesz robić z nim co tylko chcesz Smile
WWW Cytuj
Diabeł Online
Użyszkodnik


Liczba postów: 777
Reputacja: 666


Wiadomości w tym wątku
Darmowy TS3 na darmowym VPSie - Tenk - 06-05-2014 13:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości