Sruu - forum webdeveloperów
WWW Hobby - Wersja do druku

+- Sruu - forum webdeveloperów (http://forum.sruu.pl)
+-- Dział: Inne (/f-inne)
+--- Dział: Wasze Prace (/f-wasze-prace)
+--- Wątek: WWW Hobby (/t-www-hobby)Hobby - ixi - 09-07-2016 11:27

Przedstawiam Wam swoją stronkę hobbistyczną. Witryna jest w zasadzie dla mnie samego, porządkuje moje notatki z gry, którą bawię się już kilka lat. Nie aspiruję do osiągnięcia mega-oglądalności, i nie zabiegam specjalnie o wysoką pozycję w wyszukiwarkach. Skorzystałem z CMS Lekki w wersji 1, który rozbudowałem po stronie administracyjnej. Wymagało to przypomnienia i dalszej nauki pisania skryptów php, co dla samouka około 60-tki było dodatkowym wyzwaniem.

Mystterra: http://mystterra.pl


RE: Hobby - klocek - 09-07-2016 21:50

Szczerze? Szacunek za zapał i rozwinięcie LCMS w wersji pierwszej, który funkcjonalnością i jakością kodu nie grzeszył. 

Strona na pewno wyróżnia się na tle dzisiejszej mody, choć czuję się jakbym cofnął się nieco w czasie. Zmieniłbym systemowe tooltipy na jakiś plugin JS/CSS, bo z początku miałem trudność w odnalezieniu nawigacji w "Kronice".

Duży plus za treść własną.


RE: Hobby - Leśny - 09-07-2016 22:30

Duży plus za treść, minus za Comic Sansa, bękarta fontów.


RE: Hobby - ixi - 10-07-2016 17:52

Bardzo dziękuję za opinie i pozytywne przyjęcie. To dla mnie duże wyróżnienie otrzymać pochwałę od profesjonalistów.

Jak wspomniałem wcześniej, jestem samoukiem uczącym się na przykładach gotowych skryptów. Nie mam tak szerokiej wiedzy, jaką macie Wy koledzy, stąd powstały nieco siermiężne rozwiązania, które w zupełności - jak mi się wydaje - spełniają swoje zadania.
Java Script znam tyle o ile, prawie wcale, wolałem zostać przy „bestii“ jaką już poznałem, czyli przy php.
System transformowałem od marca zeszłego roku. Kilkukrotnie ewoluował do obecnej formy (którą za jakiś czas też pewnie zmienię). Pragnę podziękować i pochwalić autora „Lekkiego“ za rewelacyjny system administracyjny. Bardzo łatwo można dokonywać w nim zmian (było ich sporo).

@klocek
- Uznałem, że najprostsza, klasyczna, choć może nieco przestarzała forma, będzie wystarczająca. Docelowo na stronie ma znaleźć się bardzo dużo treści (książek), nie chciałem umieszczać efektownych „wodotrysków“, żeby nie odwracać uwagi od treści.
- Tak, wiem że system „przewracania stron“ nie jest zbyt wyraźny. Mam w planach umieszczenie opisanych zakładek.

@Leśny
- Przyjmuję „minusa“ chociaż nie rozumiem awersji do tego fontu. Myślę, że to z powodu zbytniej jego popularności.
- Fonty na mojej stronce to duży problem. W grze jest dużo książek, których przetłumaczone kopie chcę przenieść do siebie. Książki pisane są ręcznie przez wielu bohaterów, co wiąże się z użyciem dla każdego z nich osobnych fontów. Problemem są „polskie ogonki“, jakich wiele ciekawych krojów nie posiada.
Comic Sansa to kompromis pomiędzy czytelnością, wyróżnieniem mojego tekstu oraz szybkim wczytywaniem.

Jeszcze raz dziękuję za "dobre słowo" i pozdrawiam Smile


RE: Hobby - Kapitan - 11-07-2016 02:03

Dużo czcionek posiada w zestawie ogonkowe wersje jednak "niewprowadzone" do użytku, można je dodać do użytkowej serii w programach do edycji czcionek. Pozostałe czcionki bez polskich znaków można w tych programach bardzo łatwo przerobić dodając ogonki itd. które można np. skopiować z innych literek.

Nie rozumiem uzasadnienia do używania comic sansa... ta czcionka jest po prostu brzydka i nawet jak sama nazwa mówi, bliżej jej do komiksowych dymków niż tekstów na stronie o książkach. Użyj chociażby calibri czy ariala... będzie lepiej Smile ewentualnie coś w rodzaju rounded arial tyle, że on standardowo ma "nie wszystkie" ogonki.

No i zgadzam się co do uwagi do nawigacji. Nie rozumiem jak ona działa i się gubię.

Życzę powodzenia ze stronką Smile


RE: Hobby - ixi - 11-07-2016 20:53

Nawigacja... Myślę, że nie graliście w Myst (warto spróbować Uru on line), stąd problem. Ikony i nazwy w menu odnoszą się do poszczególnych części gry, tematów i artefaktów. Ikona nad "credits" to "imager" - urządzenie do wyświetlania obrazów, u mnie odnosi się do katalogu galerii.
Jeśli znajdę coś odpowiedniego, to zmienię ale arial czy callibri... nie, raczej nie pasuje w tego typu zapisie. Idealne byłoby przeniesienie mojego charakteru pisma na czcionkę, ale takiego programu jeszcze nie wymyślili. Tworzyć, rysować każdą z osobna, ...to już w przyszłym życiu Wink
Wezmę pod rozwagę Wasze rzeczowe uwagi. Jeszcze raz wielkie dzięki. Pozdrawiam Smile


RE: Hobby - ixi - 12-07-2016 07:49

@Kapitan
Znalazłem kilka programów do czcionek. Chyba jednak podłubię przy ogonkach. Dzięki za inspirację Smile


RE: Hobby - klocek - 12-07-2016 20:37

Co do czcionki: zajrzyj na https://www.google.com/fonts
Po lewej wybierz kategorię "Handwriting", a przy script "Lating Extended". Nie musisz jej nawet pobierać.