Sruu - forum webdeveloperów
Waszym zdaniem... - Wersja do druku

+- Sruu - forum webdeveloperów (http://forum.sruu.pl)
+-- Dział: Inne (/f-inne)
+--- Dział: Luźne Gadki (/f-luzne-gadki)
+--- Wątek: Waszym zdaniem... (/t-waszym-zdaniem)

Waszym zdaniem... - mandare - 24-04-2014 02:58

Witam. Robie sobie projekcik i klikając cały czas aż bolała mnie ręka od klikania w logo po lewej stronie więc postanowiłem sobie usprawnić prace i przeniosłem je na prawo i teraz zastanawiam się czy tak nie zostawić? Co myślicie? Czu osoby praworęczne [większość użytkowników] nie miały by wygodniej? Czekam na opinie. Strona na tymczasowym adresie http://razdwa.net/

RE: Waszym zdaniem... - error03 - 24-04-2014 07:45

U mnie logo jest po lewej 'reklamuj.pl' jesli o to chodzi. Jestem praworęczny i przyzwyczajony do tego typu układu : ) Jakiego silnika używasz?

RE: Waszym zdaniem... - elempl - 24-04-2014 12:16

Logo jest u mnie po lewej stronie ale przestawiłem sobie je na chwilę na prawo i jak dla mnie to masakra - nie ma co zmieniać standardowych nawyków internautów Big Grin

RE: Waszym zdaniem... - Luna_s20 - 04-05-2014 22:57

Mój brat jest leworęczny, dlatego zwykł "przestawiać" sobie mysz komputerową na lewą stronę - akurat mi się to przypomniało, i sądzę że jest na temat: było to w czasach "dwa kółka i zero" gdy domowy internet był błogosławieństwem klasy forda z salonu Wink Tak więc na internety chodziliśmy do ciotki(ach te wspominki) - rzecz w tym, że ilekroć siadał do cudzego komputera, miał problem nie z tej ziemi żeby użyć myszki.
Taki sam niestety los spotyka gitarzystów którzy kupują gitary "na lewą"(pewnie podobny spotkałby pianistę gdyby zamówił pianino z odwróconymi klawiszami).
Ludzie podświadomie już szukają linku do głównej w lewym rogu, a grafikę lub większy napis po prawej, jak sądzę, zignorują, traktując jak "martwy" element stylu.

RE: Waszym zdaniem... - widlowy - 15-05-2014 07:19

Nie chodzi o klikanie, ale o to gdzie skierowany jest nasz wzrok po wejściu na stronę i jest to właśnie lewy górny róg.

RE: Waszym zdaniem... - elempl - 15-05-2014 19:11

(15-05-2014 07:19)widlowy napisał(a):  Nie chodzi o klikanie, ale o to gdzie skierowany jest nasz wzrok po wejściu na stronę i jest to właśnie lewy górny róg.

Niestety ale nie masz racji.

RE: Waszym zdaniem... - error03 - 15-05-2014 20:09

Moj wzrok leci na to czego szukam Tongue chyba ze natrafi na cos bardzo jaskrawo-wyróżniajacego sie.

RE: Waszym zdaniem... - LexMed - 28-09-2016 11:48

Ważne jest jak jest strona rozmieszczona i gdzie nasze oczy są skierowane .

RE: Waszym zdaniem... - Olek90 - 29-09-2016 20:56

Najczęściej logo znajduje się po lewej na górze. Jak jest w innym miejscu to zawsze mnie to denerwuje. Jestem przyzwyczajony do tej lewej strony. Prawo czy leworęczność nie ma tu nic do rzeczy.

RE: Waszym zdaniem... - helloyo - 25-10-2016 12:22

Dla mnie nie ma znaczenie gdzie jest logo - ważne, żeby nie było w przypadkowym miejscu, ale osadzone gdzieś w szablonie.